DUYURULAR/HABERLER

DUYURU – 2017/3: İzsu aboneliği ve suların verilmesi hakkında

Sayın Ortaklarımız

Bilindiği üzere Zümrütevler Sitemizde bazı ortaklarımızı özellikle ilgilendiren bir “şebeke suyu” meselesi uzun süredir mevcut bulunmaktadır. Yönetimimiz çalışma programında taahhüt ettiği üzere yasal yollardan bu sıkıntıyı ortaklarımız lehine çözmek için azami gayret sarf etmekte olup 1017, 1018, 1019 ve 1026 adalarda su altyapısı ile ilgili çalışmalarda sona doğru gelmiş bulunmaktadır

İZSU Genel Müdürlüğü Abone Daire Başkanlığı ve Seferihisar İZSU Şube Şefliği ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde,  “Yapı Kullanma İzin Belgesi” olmayan ortaklarımızı özellikle ilgilendiren önemli bir husus tespit edilmiş olup aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

3194 sayılı İmar Kanunun geçici 11. maddesine istinaden 26.07. 2008 tarihinden önce yapı ruhsatı almış ve buna göre yapılmış olmasına rağmen kullanma izni verilmemiş veya alınmamış olan yapılara su verilebileceği İZSU tarafından yönetim kurulumuza bildirilmiş bulunmaktadır.

Bu kapsamda, İZSU’ ya abone olup su sayaçlarını bağlatan ortaklara zaten en kısa süre içinde su verilmeye başlanılacaktır. İZSU’ ya abone olmak için “mutlaka” temin edilmesi gereken belgeler ise aşağıda belirtilmiştir. Bu bakımdan konuyla ilgili değerli ortaklarımızın bu bilgiler ışığında gerekli belgeleri temin ederek yönetimimize mümkün olan kısa sürede teslim etmeleri menfaatleri icabı olacaktır. Yönetim bunların uygunluğunu inceleyerek uygun belge sunan ortaklarımızın aboneliklerinin Seferihisar İZSU şubesinde toplu olarak (5-10 kişilik gruplar) gerçeklemesini sağlamak için gerekli müracaatları yapacaktır.

 • Yapı Kullanma İzin Belgesi veya 26.07.2008 tarihinden önce alınmış İnşaat (Yapı) Ruhsatı
 • Kanal Ruhsatı (Bedeli ödenerek İZSU Genel Müdürlüğü’nden alınacaktır)
 • Dask (Deprem Sigortası)
 • Tapu Fotokopisi
 • Numarataj yazısı
 • 202,30 TL (ikiyüz iki lira otuz kuruş) TEMİNAT BEDELİ
  (Ortak adına Seferihisar Şubesine tarafımızca yatırılmak üzere)

KANAL RUHSATI temin edebilmek için aşağıdaki belgelerle İZSU Genel Md’ ne müracaat edilmesi gerekmektedir. Tapu Fotokopisi , Numarataj Yazısı ve Yapı Kullanma İzin Belgesi (veya 26.07.2008 tarihinden önce alınmış inşaat ruhsat)

YÖNETİM KURULU
06.08.2017

DUYURU – 2017/3: İzsu aboneliği ve suların verilmesi hakkında” üzerine 7 yorum

 1. 3194 sayılı İmar Kanunun geçici 11. maddesine istinaden 26.07. 2008 tarihinden önce yapı ruhsatı almış ve buna göre yapılmış olmasına rağmen kullanma izni verilmemiş veya alınmamış olan yapılara su verilebileceği İZSU tarafından yönetim kurulumuza bildirilmiş bulunmaktadır.Denmektetir oysaki 1026/11 yazlığımın yapı kullanım ruhsatı 27.06.1997 tarihinde 419 nolu ruhsat numarası ile ruhsat alınmıştır.Bu tarihte 1.100.00.TL Altyapı bedeli,65.00.TL Ruhsat harç bedeli ödenmiştir.Buna rağmen suyumuz halen bağlanmamaktadır.

  1. Mesajınız için teşekkür ederiz.

   Bu konuda bilgilendirme mesajımız en kısa sürede burada yayınlanacaktır.

   1. Sayın Mehmet Sıddık Vural,

    Bahsettiğiniz bedeller kooperatifin yapmış olduğu altyapı hizmet bedelidir ve SİZLERDEN BUNUNLA İLGİLİ BİR ÖDEME TALEP ETMİYORUZ TEKRAR.

    Lütfen BU LİNKİ TIKLAYARAK ilgili YAZIYA BAKINIZ. “Orada istenen belgeleri temin etmeniz halinde” suyunuz bağlanabilecektir. Sizlerin ilave olarak ödemeniz gerekebilecek bedel Kanal Ruhsatı içindir (Ruhsat, bedeli ödenerek İZSU Genel Müdürlüğü’nden alınacaktır). Bu husus ve TUTAR İzsu’ya müracaatınızda tarafınıza bildirilmektedir.

    Başkaca öğrenmek istediğiniz bir husus varsa lütfen bildiriniz.

    Saygılar ve Selamlar

    Linkte belirtilen “istenecek belgeleri” aşağıda da bildiriyoruz.

    Yapı Kullanma İzin Belgesi veya 26.07.2008 tarihinden önce alınmış İnşaat (Yapı) Ruhsatı
    Kanal Ruhsatı (Bedeli ödenerek İZSU Genel Müdürlüğü’nden alınacaktır)
    Dask (Deprem Sigortası)
    Tapu Fotokopisi
    Numarataj yazısı
    202,30 TL (ikiyüz iki lira otuz kuruş) TEMİNAT BEDELİ
    (Ortak adına Seferihisar Şubesine tarafımızca yatırılmak üzere)
    KANAL RUHSATI temin edebilmek için aşağıdaki belgelerle İZSU Genel Md’ ne müracaat edilmesi gerekmektedir. Tapu Fotokopisi , Numarataj Yazısı ve Yapı Kullanma İzin Belgesi (veya 26.07.2008 tarihinden önce alınmış inşaat ruhsat)

    1. Özel ve Tüzel kişilerce yaptırılacak olan ve kendilerince hazırlanan pis su kanalları ve içme suyu hatlarının Proje onay ücreti olarak KDV Hariç 554,66 TL / km. alınır.Denmektedir.Şöyleki:
     Su ve Kanalizasyon Katılım Payı Ücretinin kooperetif ortakları ferdi yaptığı zaman izsuya büyük miktarlar ödenmiş olacak oysaki mevcut altyapıların projelri ile izsuya müracaat edilip onaylatıldığında sanırım bu büyük külfet üyelerimize yansımayacaktır.selam ve saygılarımla

     1. Sayın Mehmet Sıddık VURAL

      Dürüstçe ifade etmek gerekirse yapmış olduğunuz yorumda ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadık. Müsait olduğunuz bir zamanda yönetim kurulumuzdan bir kişiyle birebir görüşmek üzere ofisteki idari personelimizden randevu almanızı rica ederiz.

      Bu arada, ofisimizde yapacağımız bu görüşmenin neticesini de izninizle ortaklarımızla – onların da bilgilerini arttırmaları açısından – paylaşacağımızı bildiririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir