DUYURULAR/HABERLER

Duyuru – 2018/02: Sitemizde gerçekleştirdiğimiz bazı faaliyetler

DUYURU

Değerli ortaklarımız ZÜMRÜTEVLER SİTEMİZ de gerçekleştirdiğimiz veya önümüzdeki günlerde tamamlanacak bazı hizmetlerle ilgili birkaç hususu sizlerle paylaşmak istedik. Bu vesileyle hepinizi saygıyla selamlıyoruz. 

1- İnternet Hizmeti:

Yapmış olduğumuz araştırma ve görüşmeler neticesinde, “sitemizde mevcut olmayan” internet altyapısı ile ilgili yapılacak çalışmanın yüksek maliyeti bir yana bu hizmetten yararlanmak istemeyen ortaklarımızın internet maliyetine katılmalarını zorunlu tutmanın uygun olmayacağını düşündük. Bu nedenle bölgemizde kablosuz ve belirli alanlara yerleştirdikleri antenler aracılığı ile internet hizmeti veren Seferihisar.net firması ile gerekli görüşmeler yapıldı ve ilgili firma sitemizde internet hizmeti vermeye başladı. Hatta bazı ortaklarımız gerekli başvuruyu yapıp, internet hizmeti almaya başladılar.

İnternet konusu böylece çözüme kavuşmuş olup dileyen ortaklarımızın Seferihisar.net firmasına başvurularını yapmaları rica olunur. 

GÜNCELLEME  (1 Mart 2018): Firmanın uyguladığı ücret vesaire hakkında doğrudan kendilerini arayarak firma yetkilisi ile görüşmenizi rica ederiz. Firma ile görüşmenizde lütfen Zümrütevler Sitesi’nden olduğunuzu belirtiniz. Kendileri bu takdirde gereğini yapacaklarını belirtmişlerdir. Görüşmeniz neticesinde “koşulları uygun bulduğunuz taldirde” bu hizmete talip olmak tamamen sizin tercihiniz olacaktır. Bunun haricinde, yönetim bu konuda herhangi bir sorumluluk taşımayacaktır.

Tel: 0 232 7435421 – web adresi: SEFERIHISAR.NET

2-Sosyal Tesisin Kiraya Verilmesi:

Sosyal tesis web sayfasında duyurduğumuz ilandaki şartlar dahilinde kiraya verildi. Kiralayana teslim edebilmek için tesisin yarım kalan işlerinin tamamlanması için gerekli çalışma başlatıldı. Nasip olduğu takdirde sosyal tesis 15 Mayıs 2018 Tarihine kadar hizmete girecektir.

Tesis en az 01 Haziran – 30 Eylül tarihleri arasında açık bulundurulacaktır. Tesisin yıllık kira bedeli 24.000,00 TL dir. Kiralama süresi 8 yıldır. 

3-Depo Alanı ve Konteyner Alımı:

Malumunuz olduğu üzere Kooperatifimizin kullanmakta olduğu depo alanına (Belediye Plajı tarafında) gayrimenkulün sahibi tarafından inşaat başlatıldı. Bu nedenle depomuzun boşaltılması ve alternatif depolama alanı ihtiyacı doğdu. Kısa sürede ve imar kanununa muhalefet etmeden konuyu çözüme kavuşturma arzusu ile iki adet konteyner satın alınarak depo ihtiyacımız karşılanmış oldu. “İhtiyaç fazlası hurda malzemelerden temin edilen bedel” ile konteyner maliyeti karşılandı.

Konteyner alanındaki zorunlu olarak bulunan inşaat malzemelerinin verdiği kötü görüntüyü gizlemek maksadı ile alanın etrafına çit çekilecektir. 

4-Arsa Üzerinden Ortaklık Kaydı:

21.01.2018 Tarihinde yapılan ihale sonucu 1026 ada 1 parsel 26 nolu bağımsız bölüm (arsa) üzerinden 200.000,00 TL Bedel ile ortaklık kaydı gerçekleştirildi. Ayrıca arsaya ait 1.000,00 TL Su altyapısı bedeli 1.400,00 TL. Parke taş bedeli ile 100,00 TL Sermaye payı olmak üzere 2.500,00 TL bir bedel daha yeni katılan ortaktan tahsil edildi. İhale yapıldıktan bir gün sonra yönetim kurulu başkanı İsmail Demirbaşcı şehir dışına çıkmış olduğundan tapu işlemi ve bedelin tahsil edilmesi 14Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

5-Denetim Raporu:

Denetçiler 5- 8 Şubat tarihlerinde denetimlerini yapmışlar ve raporlarını yönetime sunmuşlardır. Rapor web sayfasından yayınlanmayacak olup isteyen ortaklarımız idari ofisimizden temin edebilirler. Rapordaki mesnetsiz tenkit ve hatalı rakamlar ile ilgili genel kurulda açıklayıcı bilgi verilecektir. Bu arada, söz konusu raporla ilgili kısa bir açıklamamızı bu linkten takip edebilirsiniz: RAPORLA İLGİLİ BİLGİ NOTU

6-Gelir-Gider ve Mali Durum Hakkında Duyuru:

31.12.2017 tarihi itibari ile hazırlanacak olan Gelir Tablosu- Bilanço- Açıklamalı Mali Durum Tablosu ve Detaylı Gelir Gider Cetveli en geç Şubat ayı sonu itibari ile web sayfamızda ve ilan panomuzda paylaşılacaktır.

7-İkdisadi İşletme Açılışı:

7061 sayılı Kanunla 5520 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (k) bendine eklenen parantez içi hükümle 1/1/2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Kooperatiflere iktisadi işletme açma imkanı tanınmış bulunmaktadır. Bu sayede Kooperatifimize ait ortak dışı işlemler nedeniyle örneğin gayrimenkullerin kiralanması veya zeytinyağı satışı gibi sebepler ile Kurumlar Vergisi Muafiyetimizin kaldırılması söz konusu olmayacaktır. Konuyla ilgili Mali müşavire talimat verilmiş olup en kısa sürede gereği yapılacaktır.   

8-Zeytin Yağ Satışı:

Yaz aylarında siteye gelen ortaklarımızın yağ almalarını sağlamak ve onlarında haklarını korumak maksadı ile Yönetim Kurulumuz zeytinyağını Haziran ayında satmaya karar vermiş bulunmaktadır. Satış ile ilgili detaylı açıklama web sayfamızda ve ilan panomuzda duyurulacaktır.                                                                                                 

9-İlan Panosu:   

Sitemizin girişine aşağıdaki ilan panosu asılmıştır.                

                           Yönetim Kurulu

Başkan                                                   2. Başkan
İsmail Demirbaşcı                             Davut Altuntaş

 

RESMİN ÜZERİNE TIKLAYARAK LİNKE GİDİNİZ