DUYURULAR/HABERLER

Duyuru – 2019/16: Uygulanan SU ve Elektrik tarifeleri hakkında bilgilendirmedir

Değerli Ortaklarımız;

29.07.2019 tarihinde yapılan genel kurulumuzda toplantı mekanını terk eden ve dolayısıyla seçime katılmayan kooperatifimiz ortaklarından bazılarının bazı “mesnetsiz” iddialarını / iftiralarını sitemiz içinde yaymaya çalışarak yönetim kurulumuz hakkında olumsuz algılar yaratma gayreti içerisinde oldukları gözlemlenmektedir.

Bu iftiracı grubun yaymaya çalıştığı iddiaların şunlar olduğu anlaşılmaktadır:

1- Yönetim tarafından İZSU deposuna kuyu suyu karıştırılıyormuş ve haksız bir bedel tahsilatı yapılıyormuş.

2- İZSU’ nun 4 TL bedel ile fatura ettiği su, yönetim tarafından ortaklarımıza 6 TL’ ye satılıyormuş.

3- Gediz Elektriğin 0.78 TL’ ye kooperatife sattığı elektriği, yönetim ortaklarımıza 0.90 TL’ ye satıyormuş. Aradaki 0,12 TL farkın tüm ortaklara pay edilmesi gerekiyormuş.

4- Fazladan tahsilat yapıldığı iddia edilen su ve elektrik bedeli hakkında Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Av. Selahattin Köse ve Site müdiresi Özlem Atabey’den bahsi geçen iftira sahipleri sözlü olarak bilgi istemişler. Başkan ve site müdiresi ise bağış aldıklarını ve bağış yaptıklarını söylemişler (yani iddia / iftira bu şekilde).

Katiyetle ve çok açık olarak belirtelim ki, bu iddiaların tümü yanlıştır ve esasında doğrudan YALAN ve dolayısıyla iftiradır.

Öncelikle şu AÇIK TESPİTİ yapmak gerekir. Kooperatif elektrik ve su satışı yapmaz. Kooperatif (yani yönetim) su ve elektriğin tüm ortaklarımıza ulaşmasına aracılık etmekte ve bu süreçte ortaya çıkan maliyet bedelini hizmetten faydalanan ORTAKLARIMIZA EŞİT OLARAK PAY etmektedir. Netice olarak kooperatifimiz elektrik ve suyun alıcısı ve satıcısı değildir. Sadece ortaklarımıza hizmeti ulaştırmak ile ilgili görevini yerine getirmektedir.

Bu bakımdan, söz konusu kişilerin talep ettiği üzere İZSU ve GEDİZ elektriğin düzenlediği faturada belirtilen tutarın üstünde gerçekleşen maliyet bedelininin yalnız hizmeti kullananlardan değil de, tüm ortaklara pay edilerek alınması gerektiği iddiasının katiyetle hakkaniyetli olduğuna inanmıyoruz.

Bu bedel sadece ortaklarımız tarafından değil yönetim kurulu tarafından da ödenmekte olup, bu şekilde bedel belirlemekteki hassasiyetimiz ortaklarımız arasında haksızlık yapılmaması içindir.

Bu iddiaların tümü sorumsuz insanların yaptığı ağır bir iftira olup, bu iftiracılar bu iddialarını gizli gizli değil yönetim kurulunun doğrudan yüzüne yapabilmelidir – Bu tam anlamıyla kötü bir hayal ürünü ve maalesef kötü niyetli vicdan dışı bir yalandır. (Tam da bu noktada, söz konusu kişiler yönetim kurulundan bu hususta doğru bilgiyi talep edebilirlerdi demek isterdik ancak bu kişiler genellikle yaptıkları gibi aldıkları bilgiyi de çarpıtarak insanlara anlatırlardı muhtemelen).

Netice olarak, bu kişilerin algı yaratmaya çalıştığı gibi “uygulanan tarife sayesinde kooperatif çok büyük bedeller tahsil etmemektedir”.  Tahsil edilen bedeller, ilgili kurumlardan tek sayaç aboneliği şeklinde sitenin belirli noktalarına getirdiği hizmeti alıp birebir ortaklarımızın evlerine kadar götürdüğümüz hizmet maliyetini ancak ve zar zor karşılamaktadır.

O nedenle haksız, bilmeden ve de gerçek dışı şekilde iddia edildiğinin aksine, yönetimimizce ne bir kuruş bağış alınmakta, ne de bir kuruş bağış yapılmaktadır. Hatta böyle bir şey gündeme bile gelmemiştir. Zaten bağış yapmak için böyle bir bütçemiz mevcut değildir ve böyle bir husus söz konusu asla olmamıştır ve olamaz da. Hepsi bir yana, yönetimimizin görevi bağış yapmak değil, kooperatifimizin ihtiyaçlarını karşılayarak, ortaklarımıza elinden gelen en iyi hizmeti hem de kıt kaynaklarla götürmektir.

Tarifeler ile ilgili açıklama/bilgi ekteki belgelerde izah edilmiştir.

YÖNETİM KURULU

 

UYGULANMAKTA OLAN SU TARİFESİ İLE İLGİLİ DÖKÜMLER İÇİN LİNKİ TIKLAYIN
http://www.zumrutevlersitesi.com/wp-content/uploads/2019/09/UYGULANAN-SU-VE-K.ATIK-TARİFESİ.docx

UYGULANMAKTA OLAN ELEKTRİK TARİFESİ İLE İLGİLİ DÖKÜMLER İÇİN LİNKİ TIKLAYIN
http://www.zumrutevlersitesi.com/wp-content/uploads/2019/09/UYGULANAN-ELEKRİK-TARİFESİ.docx

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir