DUYURULAR/HABERLER

Duyuru – 2020 / 03: Kooperatifimizle ilgili bazı hususlarda bilgilendirme

Değerli Kooperatif Ortaklarımız,

Öncelikle hepinize Korona günlerinde Allah’tan sağlıklar diler ve maske ve sosyal mesafe gibi hususlara önemle dikkat etmekte olduğunuza inancımızı paylaşmak isteriz.

Değerli Ortaklarımız, Kooperatif Yönetim Kurulumuz genel kurulda seçildiği 28/07/2019 tarihinden beri gerçekten samimi ve üstün bir gayretle kooperatifimizin menfaatleri doğrultusunda çalışmaktadır. Bu kapsamda kooperatifimize yararına olmak üzere gerçekleştirdiğimiz önemli iyileştirmeler ve yenilikler hakkında ayrıntılı bir yazıyı sizlerle kısa bir süre içinde paylaşacağız.

Yalnız, bu arada “yönetime muhalif olan malum grup” maalesef mevcut yönetimimizin gerçekleştirmekte olduğu ve kooperatifin yararına olan hususlara haksız yere ve kasıtlı muhalefet göstererek yalan propaganda yapmaya ve hatta daha da öteye gidip resmi makamlara haksız yere ve sırf zarar vermek için şikayette bulunarak işlerimizi aksatma ve dolayısıyla yönetimimiz hakkında yanlış ve olumsuz algı yaratma gayreti içinde bulunmaya devam etmektedir.

Örneğin;

1) Bazı ortaklar belediyeye şikayette bulunarak normal olarak kapalı tuttuğumuz eski giriş kapımızın dışarıdan gelen herkese de açık olmasına neden olmuş bulunmaktadırlar. Dolayısıyla, Ana Giriş Kapımız normal olarak şimdiki yönetim binamızın yanında olmasına rağmen, bundan böyle eski giriş yeri de söz konusu ortakların yaptığı şikayet üzerine sitenin 2. GİRİŞ YERİ olarak mecburen açılmış ve ortaklarımızın huzuru ve güvenlikleri açısından sıkıntı doğmuştur. Şimdi bu kapıya da koymak zorunda kaldığımız ilave bir güvenlik elemanı hiç şüphesiz ayrıca yüklü bir masraf unsuru olarak karşımıza çıkmaktadır.

2) Kooperatifimiz içerisindeki erkekler plajını düzenlemek için iş makinesi getirip söz konusu yerde çalıştırmaya başladığımızda yine bazı ortaklar “ada ve parsel numarası belirterek” resmi makamlara şikayette bulunmuşlardır. Söz konusu resmi makamdan yetkililer gelip “çevre güzelliği bozuluyor” diye çok büyük tutarda ceza yazmak istemiş ve yönetimimizin uğraşları üzerine bu cezayı yazmaktan vazgeçmişlerdir.

3) Keza yönetimimiz “kadınlar plajına” içecek, dondurma vesaire gibi ürün temin etme hizmetleri için büfe koymuş ve yine bazı ortaklar belediyeye şikayet ederek bunu kaldırtmışlar ve bu hizmetin verilmesine engel olmuşlardır.

4) Diğer taraftan, bilindiği üzere yıllardır atıl şekilde boş duran SOSYAL TESİSİ yönetimimiz kooperatifimizin hizmetine kazandırmış ve sakinlerimiz burada çoluk, çocuk, genç yaşlı olmak üzere düzgün hizmet almaya başlamışlardır. Maalesef yine bazı ortaklar sırf zarar vermek amacıyla sosyal tesisi de çalıştırmamak için belediyeye şikayet dahil olmak üzere çeşitli teşebbüslerde bulunmuşlardır.

Bütün bunlardan görüldüğü üzere, yönetim olarak bizler kooperatifimizin elektrik altyapısı, yolları, ışıklandırma, çevre düzenleme ve kuyu suyu vs gibi önemli sorunlarını halletmek için samimi ve dürüst bir şekilde gayret gösterirken, muhalif olarak yönetime talip olan söz konusu kişiler akıllarınca yönetime çelme takarak zarar verme gayretlerini sürdürmektedirler. Bu kişiler bu davranışlarıyla esasında doğrudan kooperatife zarar verdiklerinin maalesef farkında değildirler veya bunun farkında olmalarına rağmen sırf mevcut yönetim hakkında kötü algı yaratma adına böyle davranmaktadırlar.

Yukarıda açıkladığımız hususları, mantıklı ve vicdan sahibi ortaklarımızın rahatlıkla anlayıp değerlendirecekleri hususunda son derece müsterih olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu ortaklarımızın zamanı geldiğinde takdirlerini buna göre kullanacakları hususunda da şüphemiz bulunmamaktadır.

Diğer taraftan yukarıda da belirttiğimiz üzere, yönetimimiz faaliyet döneminde gerçekleştirmiş olduğu hizmetlerle ilgili olarak sizleri en kısa sürede çok daha geniş şekilde bilgilendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir