DUYURULAR/HABERLER

Duyuru – 2020 / 06: Kooperatifimizle ilgili bilgilendirme – Eski Giriş Kapısının durumu

Değerli Kooperatif Ortaklarımız,

Öncelikle hepinize Korona günlerinde Allah’tan sağlık ve huzur dileriz.

Zaman zaman, sizlerle sitemizde cereyan eden hususlarla ilgili paylaşımlar yapma gereğini görüyoruz. İşte burada paylaşacağımız husus da bunlardan biri olacaktır.

Hatırlarsınız ki, 6 Haziran 2020 tarihinde web sayfamızda bir duyuru yayınlamış ve “bazı kooperatif ortaklarının belediyeye şikayette bulunmaları neticesinde normal olarak kapalı tuttuğumuz eski giriş kapımızın, dışarıdan gelebilecek herkese açık olmasına sebebiyet verdiklerini” bildirmiştik.  Bunun, ortaklarımızın huzuru ve güvenlikleri açısından sıkıntı doğurabileceğini de ayrıca sizlerle paylaşmıştık.

06.06.2020 tarihinde yapmış olduğumuz bu açıklamadan sonra, kapının açık olmasından dolayı sitemize seyyar satıcıların (örneğin soğan, sarımsak satanlar gibi) dadanması ve ayrıca sitemizin sahillerine dışarıdan çok fazla araç girişinin tespit edilmesi neticesinde ortaklarımızdan bu konuda gelen şikayetleri dikkate alan Yönetim Kurulumuz toplanmış ve konuyu müzakere ederek, “sitemizin eski girişinin olduğu dere kenarındaki yolun güvenlik amaçlı olarak 22.06.2020 tarihinde tekrar kapatılmasını sağlamıştır”.

Yine aynı gün, sitemizde ikamet eden ve kendilerini muhalif olarak adlandırarak geçen sene yönetime talip olan malum şahıslar (ismi  bizlerce bilinen kooperatif üyeleri) tarafından belediyeye yapılan şikayet üzerine Seferihisar Zabıta Müdürlüğünden bir ekip kapıyı açtırmak için gelmiştir.  Yönetimimizin zabıta müdürü ile yapmış olduğu görüşmede “sitemizin şantiye alanı olduğu ve alt yapı çalışmalarımızın devam ettiği nedeni ile yolun güvenlik amaçlı kapatıldığı iletilmiş neticede söz konusu eski giriş kapısı açılmamıştır.

Bundan hemen sonra zabıta müdürü ile görüşen yönetime mensup arkadaşımız yukarıda bahsi geçen muhalif kooperatif ortağı tarafından bizzat aranarak “kapıyı neden açtırmadın diyerek” kendisinden hesap sorulmuştur. Zaten bu husus da belediye intikal eden söz konusu şikayetin kimler tarafından yapıldığını ve yönetildiğini bir kere daha teyit etmektedir.

Değerli kooperatif ortaklarımız, söz konusu kişilerce yapılan bu olumsuz ve kötü niyetli teşebbüslerin amacı,

– kooperatifimizi adeta yol geçen hanına çevirmek, yani girenin çıkanın belli olmadığı bir yere dönüştürmek
– ve sitemizin sahillerini dışardan gelen insanlara kullandırarak sitemizin özel durumuna zarar vermektir.
– Esas amaç ise böylelikle “Yönetim Kurulumuzu başarısız göstererek, değerli ortaklarımızın gözünden düşmesini sağlamaktır”.

Kendilerini muhalif diye adlandıran söz konusu kişiler bu kötü niyetli amaçlarını üstelik de ortaklarımızın huzurunu bile bozmaya neden olacak şekilde gerçekleştirmeye çalışmaktadırlar.

İşte bu hususları, siz değerli ortaklarımızın rahatlıkla anlayıp değerlendireceğine ve gerektiğinde takdirlerini buna göre kullanacağına inanıyoruz.

Bu vesile ile tüm ortaklarımıza Allah’tan sağlık mutluluk ve esenlikler dileriz.

Saygılarımızla

YÖNETİM KURULU