DUYURULAR/HABERLER

“Ortaklarımızın ödemekte olduğu 80 TL aidatlar” nerelere gitmektedir, neler yapılmaktadır?

Değerli Ortaklarımız,

Yönetim olarak bizlere (ve daha önceki yönetimlere) “80 TL aidat veriyoruz zaten. Nereye gidiyor bu para? Ne yapılıyor ki?” şeklinde sorular yönelten birçok ortaklarımız olmuştur. İşte bu paylaşımı, bu konuda sizleri AYDINLATARAK gelecekte böyle bir soruyu illaki de sormak gerekirse en azından  konu hakkında bilgi sahibi olarak sorabilmenizi sağlamak için yapıyoruz.

Diğer bir deyişle, Kooperatif sizlerden tahsil etmiş olduğu 80.- TL aidatlarla ne kadar gelir elde etmiş oluyor? Buna mukabil ne kadar gideri var ve bu giderleri gerçekleşirken nerelere ne kadar harcanmış oluyor?

Tabii ki bunu herkes bir muhasebeci gözü veya uzmanlığı ile göremeyebilir fakat en azından bir fikir sahibi olma imkanı vardır. Bu sayede de ileride bu konu açıldığı zaman çok daha bilinçli tartışmalar yapılabilir diye umut ediyoruz.

Bilindiği üzere kadromuz aşağıdaki gibidir:

Özlem ATABEY – Site Müdiresi

Ali KARAKILIÇ – Saha ekibi sorumlusu
Ramazan KARAKILIÇ – Saha elemanı
Ali KUŞ – Saha elemanı
Mücahit AKAGÜN – Saha elemanı (Elektrikçi)
Faysal NAS – Saha elemanı (Elektrikçi)

Bu ekip, çok geniş bir arazide, 581 ortaklı bir sitenin aşağıdaki işlerini yapmaktadırlar:

ÇEVRE TEMİZLİK (Bahçe artıklarını alma vs.)
– Sezonda günlük olarak plaj bakım ve temizliği
– Ağaçların bakımı, budanması ve sulanması

– Bozulan kaldırım, yol, su vs tamirat işleri
– Sitenin ELEKTRİK VE SU ALT YAPISINDAKİ ARIZALARIN giderilmesi
– Ortakların SU ve ELEKTRİK saatlerini okunması
– Güvenlik hizmeti vesaire.

Aşağıdaki tabloda görüldüğü üzere 7 aylık toplam gelirimiz 383.575 TL, buna mukabil giderimiz ise 373.291 TL olarak gerçekleşmiş gröünmektedir. Yani aylık 80 TL aidat toplamamıza ve de Ticari İşletmeden de ek gelir elde etmemize rağmen ancak başabaş gelmiş bulunmaktadır gelir ve giderimiz.

Kaldı ki zaman zaman ilave yatırımlar yapmak gerektiğinde (örneğin plaka tanıma sistemi, yol ve istinat duvarı giderleri, sosyal tesise açılmadan önce yapılan harcamalar vs gibi) bunları yapacak bir gelirimizin olmadığı da çok açık görülmektedir – Tabii bu da ayrı bir husus olarak karşımızda durmaktadır.

Bu hususlarda yönetimimizden ek bilgi almak isteyen ortaklarımız olursa web sayfamızın GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ PAYLAŞIN bölümüne yazabilirler veya ofisimize gelip BİRE-BİR BİLGİ alabilirler.

Böylece, bundan sonra aidatlarla ilgili konu açıldığında UMARIZ ki80 TL veriyoruz, ne yapılıyor ki? Bu bile çok” şeklindekiALIŞILMIŞ argümanla gündem işgal edilmemiş olur.

SAYGILARIMIZLA

YÖNETİM KURULU