DUYURULAR/HABERLER

Zümrütevler Sitemizde uyulması gereken kurallar ve çeşitli hususlar

ZÜMRÜTEVLER SİTESİNDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR ile ilgili olarak Yönetim Kurulumuzca alınan kararlar aşağıdadır.

SİTEMİZDE ARSA / EV ALAN VEYA ALMAK İSTEYENLER

 • Sitemizde arsa ve ev alım satımı yapacak olan ortaklarımızın öncelikle kooperatifimizin idari ofisine gelerek “söz konusu ev veya arsa ile ilgili (eğer varsa) tahakkuk etmiş borçları ödemeleri” akabinde ortaklık devri ile ilgili gerekli evrakları imzaladıktan sonra tapu işlemlerini gerçekleştirmeleri menfaatlerine olacaktır.
 • Arsa üzerine inşaat ya da mevcut evinde tadilat yapmak isteyen ortaklarımızın inşaata başlamadan önce idari binamıza gelerek ilgili belgeleri imzalamaları ve altyapı geçiş prosedürü hakkında bilgi almaları gerekmektedir.

EVLERİN KİRAYA VERİLMESİ

Evlerini kiraya vermek isteyen ortaklarımız ve kiracı olarak sitemize gelen kişilerin olası bir sıkıntı yaşamamaları için öncelikle idari ofisimize gelerek bu konuda bilgi almaları gerekmektedir. Aksi halde, yönetimimiz yasal sorumluluğu icabı durumu ilgili resmi mercilere bildirmek zorunda kalacaktır.  Bu konuda özellikle Emniyet çok ciddi ve toleranssız hassasiyet göstermekte ve
ciddi cezalar söz konusu olmaktadır (Sitede yaşanan deneyimden biliniyor).

ZÜMRÜT EVLER SİTESİNDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR

 • Ödemelerinizi (Elektrik, Su, Aidat, Alt Yapı) zamanında eksiksiz ve tam yapınız. Gecikme bedeli, elektrik/su kesme, icra işlemleri vb. uygulamalara maruz kalmayınız.
 • Katiyetle, hızlı ve gürültülü araç kullanmayınız. Sitemiz içinde azami hız 30 Km’dir. Araçlarınızı uygun olmayan yerlere park etmeyiniz.
 • Cami girişinin solundaki plaj 10:00-20:00 saatleri arasında açık ve sadece bayanlara aittir. Diğer zamanlarda plajın bakım çalışması yapılabilir. Ayrıca aile plajı ve bay plajımız mevcuttur.
 • Sitemiz dahilinde üst olmaksızın yalnızca mayo, şort vb. plaj kıyafetleri ile dolaşmayınız. Gelen misafirlerinizi de bu konuda bilgilendiriniz.
 • Plajlarda Kullanım kurallarına uyunuz. Özellikle kabuklu olmak üzere yiyecekler yemeyiniz. Şezlongları dikkatli kullanınız, zarar vermeyiniz. Çevre temizliğine birlikte (ailece) özen gösteriniz.
 • Çevreyi rahatsız edebilecek, tehlike yaratma ihtimali olan hayvanlar beslemeyiniz.
 • Bahçe çöpleri sadece PAZARTESİ günleri alınacaktır. Diğer günlerde bahçe çöplerini yola çıkarmayınız. Çöp konteynerlerine, boş arsalara bahçe çöplerini ve inşaat molozlarını atmayınız. Kurala uymayanlara tespit halinde 75,00 TL ceza uygulanacaktır.
 • 15 HAZİRAN-15 EYLÜL arası ve ayrıca tüm yıl genelinde de PAZAR günleri İNŞAAT, TADİLAT vb. ÇALIŞMALAR YAPMAYINIZ. Yapanlar hakkında zabıta müdürlüğüne ihbar yoluyla cezai işlem yapılması sağlanacaktır.
 • Sitemizin çeşitli noktalarında ve idari ofisimizde güvenlik amaçlı olarak GÖRÜNTÜLÜ ve SESLİ KAMERA İLE İZLEME sistemleri bulunmaktadır

TÜM ORTAKLARIMIZA ÖNEMLE VE SAYGIYLA DUYURULUR  (YÖNETİM KURULU)

Zümrütevler Sitemizde uyulması gereken kurallar ve çeşitli hususlar” üzerine bir yorum

 1. Sa Allah muaffak eylesin .Dusunce ve fikirlerimi daha once ifade ettim. Oradan ogrenmek mumkun. mesela bir konferans ve ulusla r arasi toplanti ic bir proje hazirlanarak uygulamaya konabilinir. Bunun icin Sitemiz de gerekli eleman mevcuttur.Uyelik aidatlarini odemeyene derhal kanuni islemler yapmalidir B gunku sartlarda,coook cuzi.. Milletin sutten agzi yandi yogurdu ufleyerek yiyiyor.. Sitede evlerinin tamiri ve yapimi ile ilgili yetkili sahislar ve firmalarin isimleri verilirse iyi olur.. Fakir ve zeki cocuklar icin sitemiz de bir burs fonu olusturulmali..Haziran ve eylul aylarinda turizm ve gemi turlari yapilmali.Fistik cami da dikilmeli Kuruyan zeytinliklerin, yerine yenisi dikilmeli Evlerin etrafina dikilen Zeytinlikler de sulanmali.Ayda,bir Gecmislerimizin ruhuna manevi ibadet yapilmali..Mevlut ve cuz….okuma gibi…Plajlara mutlaka dus ve soyunma kabini konmali…Idareci atesten gomlegi giymistir.Makami Hz Ebubekir,Omer, Osman ,H.z.Ali ve digerlerinin makaminda dir.Zevkli ve o kadar da mesuliyetli dir Allah muaffak eylesin.Gündüz.Hoca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir